Η μαγεία του κινηματογράφου και φέτος στην οθόνη σου!

Το Novastars, το κανάλι των βραβείων, είναι πάλι εδώ από τις 10 Ιανουαρίου μέχρι και τις 28 Φεβρουαρίου, με επιλογή από τις καλύτερες βραβευμένες και υποψήφιες ταινίες που διακρίθηκαν στα Golden Globes, BAFTA, SAG και Academy Awards.

  • 2 ταινίες κάθε βράδυ στην οθόνη σου
  • Ζωντανή μετάδοση των τελετών απονομής των 80ων Golden Globes (Χρυσή Σφαίρα) στις 11 Ιανουαρίου (χαράματα) και των 76ων British Academy Film Awards (BAFTA) στις 19 Φεβρουαρίου
  • Ειδικά αφιερώματα σε καταξιωμένους ηθοποιούς: Al Pacino, Olivia Colman, Meryl Streep, Anthony Hopkins, Kantemir Balagov, Kenneth Branagh, Joel Coen, Jake Gyllenhall και διακεκριμένους σκηνοθέτες: Haneke, F.Akin, Antonioni, Ducournaou
  • Εβδομαδιαίες ενότητες: βραβεία Golden Globes (10-15/1), συμμετοχές σε παγκόσμια φεστιβάλ (16-22/1) και βραβεία BAFTA (13-19/2)
Καλή θέαση
Πρόγραμμα Μεταδόσεων:
Nocturnal Animals Τρίτη 10 Ιανουαρίου, 21:30
1917 Τρίτη 10 Ιανουαρίου, 23:25
Η 80η Απονομή Βραβείων Χρυσής Σφαίρας – PRE SHOW – Σε Ζωντανή Μετάδοση Τετάρτη 11 Ιανουαρίου, 01:30
Η 80η Απονομή Βραβείων Χρυσής Σφαίρας – ΤΕΛΕΤΗ – Σε Ζωντανή Μετάδοση Τετάρτη 11 Ιανουαρίου, 03:00
Η 80η Απονομή Βραβείων Χρυσής Σφαίρας – PRE SHOW – Σε Επανάληψη Τετάρτη 11 Ιανουαρίου, 12:10
Η 80η Απονομή Βραβείων Χρυσής Σφαίρας – ΤΕΛΕΤΗ – Σε Επανάληψη Τετάρτη 11 Ιανουαρίου, 13:40
Η 80η Απονομή Βραβείων Χρυσής Σφαίρας – PRE SHOW – Σε Επανάληψη Τετάρτη 11 Ιανουαρίου, 16:50
Η 80η Απονομή Βραβείων Χρυσής Σφαίρας – ΤΕΛΕΤΗ – Σε Επανάληψη Τετάρτη 11 Ιανουαρίου, 18:20
Jerry Maguire Τετάρτη 11 Ιανουαρίου, 21:30
Άρωμα Γυναίκας (Scent of a Woman) Τετάρτη 11 Ιανουαρίου, 23:55
Το Κορίτσι που Άφησα Πίσω (Girl, Interrupted) Πέμπτη 12 Ιανουαρίου, 21:30
The Mauritanian Πέμπτη 12 Ιανουαρίου, 23:45
Μεγάλα Μάτια (Big Eyes) Παρασκευή 13 Ιανουαρίου, 21:30
Εξ Επαφής (Closer) Παρασκευή 13 Ιανουαρίου, 23:20
Ο Βασιλιάς της Μοναξιάς (The Fisher King) Σάββατο 14 Ιανουαρίου, 21:30
Belfast Σάββατο 14 Ιανουαρίου, 23:50
Γορίλες στην Ομίχλη (Gorillas in the Mist) Κυριακή 15 Ιανουαρίου, 21:30
Julie & Julia Κυριακή 15 Ιανουαρίου, 23:45
Foxtrox Δευτέρα 16 Ιανουαρίου, 21:30
Loveless Δευτέρα 16 Ιανουαρίου, 23:35
AYKA Τρίτη 17 Ιανουαρίου, 21:30
Συνέβη στο Σόχο (Last Night in Soho) Τρίτη 17 Ιανουαρίου, 23:20
Νίτραμ Τετάρτη 18 Ιανουαρίου, 21:30
Benedetta Τετάρτη 18 Ιανουαρίου, 23:30
Οι Δικοί μου Άνθρωποι (Tesnota) Πέμπτη 19 Ιανουαρίου, 21:30
Ένα Ψηλό Κορίτσι (Beanpole) Πέμπτη 19 Ιανουαρίου, 23:40
Το Σενάριο που Άναψε Φωτιές (Tel Aviv on Fire) Παρασκευή 20 Ιανουαρίου, 21:30
Γάζα, Αγάπη μου (Gaza Mon Amour) Παρασκευή 20 Ιανουαρίου, 23:20
Μετρητής Καρτών (The Card Counter) Σάββατο 21 Ιανουαρίου, 21:30
Μπλε Βάλτος (Blue Bayou) Σάββατο 21 Ιανουαρίου, 23:30
Καπερναούμ (Capernaum) Κυριακή 22 Ιανουαρίου, 21:30
Οι Χτύποι της Καρδιάς μου (Sorry Angel) Κυριακή 22 Ιανουαρίου, 23:40
Το Πορτρέτο μιας Κυρίας (The Portrait of a Lady) Δευτέρα 23 Ιανουαρίου, 21:30
Το Τέλειο Αφεντικό (The Good Boss) Δευτέρα 23 Ιανουαρίου, 23:55
Φλερτάροντας τη Ζωή (Postcards from the Edge) Τρίτη 24 Ιανουαρίου, 21:30
Κρυφές Επιθυμίες (Little Children) Τρίτη 24 Ιανουαρίου, 23:20
Η 80η Απονομή Βραβείων Χρυσής Σφαίρας – ΤΕΛΕΤΗ – Σε Επανάληψη Τετάρτη 25 Ιανουαρίου, 21:30
Ali Τετάρτη 25 Ιανουαρίου, 00:00
Εις το Όνομα του Πατρός (In the Name of the Father) Πέμπτη 26 Ιανουαρίου, 21:30
Σταθμός: Νέα Υόρκη (Port Authority) Πέμπτη 26 Ιανουαρίου, 23:50
Το Χαμόγελο της Μόνα Λίζα (Mona Lisa Smile) Παρασκευή 27 Ιανουαρίου, 21:30
Συρανό Ντε Μπερζεράκ (Cyrano) Παρασκευή 27 Ιανουαρίου, 23:35
Άρωμα Γυναίκας (Scent of a Woman) Σάββατο 28 Ιανουαρίου, 21:30
Υπόθεση Καρλίτο (Carlito’s Way) Σάββατο 28 Ιανουαρίου, 00:00
Ο Πατέρας (The Father) Κυριακή 29 Ιανουαρίου, 21:30
Η Χαμένη Κόρη (The Lost Daughter) Κυριακή 29 Ιανουαρίου, 23:15
Ανάμνηση (Memoria) Δευτέρα 30 Ιανουαρίου, 21:30
Murphy’s Romance Δευτέρα 30 Ιανουαρίου, 23:50
Η Κόκκινη Χελώνα (The Red Turtle) Τρίτη 31 Ιανουαρίου, 21:30
Επίσημη Συμμετοχή (Official Competition) Τρίτη 31 Ιανουαρίου, 23:00

Η Αλήθεια (The Truth)

Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου, 21:30

Αναμνήσεις μιας Γκέισας (Memoirs of a Geisha)

Τετάρτη 1 Φεβρουαρίου, 23:25

Κορίτσι (Girl)

Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου, 21:30

Κύματα Φωτιάς (Backdraft)

Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου, 23:20

Στάσου Πλάι Μου (Stand By Me)

Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου, 21:30

Το Παιχνίδι με τη Φωτιά (Burning)

Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου, 23:05

Happy End

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου, 21:30

Μαζί ή Τίποτα (In the Fade)

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου, 23:25

Επάγγελμα: Ρεπόρτερ (The Passenger)

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου, 21:30

Titane

Κυριακή 5 Φεβρουαρίου, 23:40

Μπούλιτ (Bullitt)

Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου, 21:30

Εξ Επαφής (Closer)

Δευτέρα 6 Φεβρουαρίου, 23:30

Η Έπαυλη με τα Μυστικά (La Quietud)

Τρίτη 7 Φεβρουαρίου, 21:30

The Impossible

Τρίτη 7 Φεβρουαρίου, 23:30

Flag Day

Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου, 21:30

Vox Lux

Τετάρτη 8 Φεβρουαρίου, 23:25

Γεννημένος την 4η Ιουλίου (Born on the Fourth of July)

Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου, 21:30

Πρόσκληση σε Γεύμα Από Έναν Υποψήφιο Δολοφόνο (Murder by Death)

Πέμπτη 9 Φεβρουαρίου, 23:55

Δεσμοί Στοργής (Parenthood)

Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου, 21:30

Respect

Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου, 23:35

Φλερτάροντας τη Ζωή (Postcards from the Edge)

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου, 21:30

Τζούλι & Τζούλια (Julie & Julia)

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου, 23:20

Θρύλοι του Πάθους (Legends of the Fall)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, 21:30

Τα Απομεινάρια μιας Μέρας (The Remains of the Day)

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου, 23:50

Bright Star

Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου, 21:30

Το Πορφυρό Χρώμα (Color Purple)

Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου, 23:35

No Time To Die

Τρίτη 14 Φεβρουαρίου, 21:30

Moneyball

Τρίτη 14 Φεβρουαρίου, 23:55

1917

Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου, 21:30

Ammonite

Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου, 23:35

The Mauritanian

Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου, 21:30

Παιδικά Δόντια (Babyteeth)

Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου, 23:45

Η Χαμένη Κόρη (The Lost Daughter)

Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου, 21:30

Εγώ, η Τόνια (I, Tonya)

Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου, 23:35

Belfast

Σάββατο 18 Φεβρουαρίου, 21:30

Δουνκέρκη (Dunkirk)

Σάββατο 18 Φεβρουαρίου, 23:15

Βραβεία Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) 2023 – ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ – Σε Ζωντανή Μετάδοση

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, 19:45

Βραβεία Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) 2023 – ΤΕΛΕΤΗ – Σε Ζωντανή Μετάδοση

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, 21:00

Ο Οίκος Gucci (House of Gucci)

Κυριακή 19 Φεβρουαρίου, 23:15

Βραβεία Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) 2023 – ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ – Σε Επανάληψη

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου, 14:30

Βραβεία Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) 2023 – ΤΕΛΕΤΗ – Σε Επανάληψη

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου, 15:45

Βραβεία Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) 2023 – ΚΟΚΚΙΝΟ ΧΑΛΙ – Σε Επανάληψη

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου, 18:00

Βραβεία Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) 2023 – ΤΕΛΕΤΗ – Σε Επανάληψη

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου, 19:15

Εις το Όνομα του Πατρός (In the Name of the Father)

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου, 21:30

Ένας Γιος (A Son)

Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου, 23:50

Ο Μεγάλος Λεμπόφσκι (The Big Lebowski)

Τρίτη 21 Φεβρουαρίου, 21:30

Ο Άνθρωπος Που Δεν Ήταν Εκεί (The Man Who Wasn’t There)

Τρίτη 21 Φεβρουαρίου, 23:30

Το Τέλειο Αφεντικό (The Good Boss)

Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου, 21:30

Βραβεία Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) 2023 – ΤΕΛΕΤΗ – Σε Επανάληψη

Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου, 23:35

Happy End

Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου, 21:30

Η Μεγάλη Νύχτα τη Νάπολης (La Paranza Dei Bambini)

Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου, 23:25

Μεγάλα Μάτια (Big Eyes)

Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου, 21:30

Επίσημη Συμμετοχή (Official Competition)

Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου, 23:20

Nocturnal Animals

Σάββατο 25 Φεβρουαρίου, 21:30

Το Μυστικό του Brokeback Mountain (Brokeback Mountain)

Σάββατο 25 Φεβρουαρίου, 23:35

Ο Χορός των Τεράτων (Monster’s Ball)

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου, 21:30

Πίτσα Γλυκόριζα (Licorice Pizza)

Κυριακή 26 Φεβρουαρίου, 23:25

Belfast

Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου, 21:30

Ο Οίκος Gucci (House of Gucci)

Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου, 23:15

Μαζί ή Τίποτα (In the Fade)

Τρίτη 28 Φεβρουαρίου, 21:30

The Impossible

Τρίτη 28 Φεβρουαρίου, 23:25

Novastars