Το πιο λαμπερό πάρτι της χρονιάς είναι και φέτος εδώ!

Το Novastars, το κανάλι των βραβείων, μαζί μας από τις 19 Φεβρουαρίου μέχρι και τις 27 Μαρτίου, με επιλογή από τις καλύτερες βραβευμένες ταινίες και ταινίες που διακρίθηκαν σε Διεθνή βραβεία και στα σημαντικότερα Φεστιβάλ κινηματογράφου.

  • 2 ταινίες κάθε βράδυ στην οθόνη σου
  • Ζωντανή μετάδοση των τελετών απονομής των Screen Actors Guild Awards (SAG) στις 27 Φεβρουαρίου και των British Academy Film Awards (BAFTA) στις 13 Μαρτίου
  • Ειδικά αφιερώματα σε καταξιωμένους ηθοποιούς και σκηνοθέτες (Ralph Fiennes, Anthony Hopkins, Michelle Pfeiffer, Jack Nicholson, Sean Penn, Fay Dunaway κ.ά.)
  • Εβδομαδιαίες ενότητες (βραβεία SAG, συμμετοχές σε παγκόσμια φεστιβάλ, βραβεία BAFTA, βραβεία Oscar)

Καλή θέαση

Novastars

Πρόγραμμα Μεταδόσεων:

Υποσχόμενη Νέα Γυναίκα (Promising Young Woman) Σάββατο 19 Φεβρουαρίου, 21:30
French Exit Σάββατο 19 Φεβρουαρίου, 23:30
Μεγαλώνοντας (Boyhood) Κυριακή 20 Φεβρουαρίου, 21:30
Όλοι οι Άνθρωποι του Προέδρου (All the President’s Men) Κυριακή 20 Φεβρουαρίου, 00:15
Καλύτερα δεν Γίνεται (As Good as it Gets) Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου, 21:30
Ο Ιούδας και ο Μαύρος Μεσσίας (Judas and the Black Messiah) Δευτέρα 21 Φεβρουαρίου, 23:50
Το Κορίτσι που Άφησα Πίσω (Girl, Interrupted) Τρίτη 22 Φεβρουαρίου, 21:30
Κανείς δεν είναι… Τέλεια (Flawless) Τρίτη 22 Φεβρουαρίου, 23:50
21 Γραμμάρια (21 Grams) Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου, 21:30
J. Edgar Τετάρτη 23 Φεβρουαρίου, 23:40
Αναμνήσεις μιας Γκέισας (Memoirs of a Geisha) Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου, 21:30
Το Πορτρέτο μιας Κυρίας (The Portrait of a Lady) Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου, 00:05
Η Ζωή σε Δύο Πράξεις (Stepmom) Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου, 21:30
Ο Λαρς και η Κούκλα του (Lars and the Real Girl) Παρασκευή 25 Φεβρουαρίου, 23:40
Αλύγιστος (Unbroken) Σάββατο 26 Φεβρουαρίου, 21:30
Πίσω από το Παιχνίδι ( (Concussion) Σάββατο 26 Φεβρουαρίου, 23:50
Jerry Maguire Κυριακή 27 Φεβρουαρίου, 21:25
Προσοχή στις Λεπτομέρειες (The Little Things) Κυριακή 27 Φεβρουαρίου, 23:55
Η 27η Τελετή Απονομής Βραβείων του Σωματείου των Ηθοποιών (SAG) – Σε Ζωντανή Μετάδοση Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου, 03:00
Κάτι Αληθινό (One True Thing) Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου, 21:30
Moneyball Δευτέρα 28 Φεβρουαρίου, 23:40
Ο Άνθρωπος που Πούλησε το Δέρμα του (The Man who Sold his Skin) Τρίτη 1 Μαρτίου, 21:30
The Boxer Τρίτη 1 Μαρτίου, 23:20
Λολίτα (Lolita) Τετάρτη 2 Μαρτίου, 21:30
Μήλα (Apples) Τετάρτη 2 Μαρτίου, 00:05
Στον Έρωτα και στον Πόλεμο (In Love and War) Πέμπτη 3 Μαρτίου, 21:30
Η Ασυμβίβαστη (Fortunata) Πέμπτη 3 Μαρτίου, 23:25
Ο Κόσμος Μετά (The World to Come) Παρασκευή 4 Μαρτίου, 21:30
Pleasantville Παρασκευή 4 Μαρτίου, 23:25
Ο Μεγάλος Λεμπόφσκι (The Big Lebowski) Σάββατο 5 Μαρτίου, 21:30
The Nightingale Σάββατο 5 Μαρτίου, 23:30
Ο Διαφορετικός Κύριος Κόπερφιλντ (The Personal History of David Copperfield) Κυριακή 6 Μαρτίου, 21:30
Η Υπόσχεση (The Pledge) Κυριακή 6 Μαρτίου, 23:35
Σφραγισμένα Χείλη (The Reader) Δευτέρα 7 Μαρτίου, 21:30
Η Λίστα του Σίντλερ (Schindler’s List) Δευτέρα 7 Μαρτίου, 23:40
Tenet Τρίτη 8 Μαρτίου, 21:30
Η Μεγάλη Ανατριχίλα (The Big Chill) Τρίτη 8 Μαρτίου, 00:00
Πτήση 93 (United 93) Τετάρτη 9 Μαρτίου, 21:30
Ο Βασιλιάς της Μοναξιάς (The Fisher King) Τετάρτη 9 Μαρτίου, 23:25
Σχεδόν Διάσημοι (Almost Famous) Πέμπτη 10 Μαρτίου, 21:30
Μαρία Αντουανέτα (Marie Antoinette) Πέμπτη 10 Μαρτίου, 23:40
Ο Πατέρας (The Father) Παρασκευή 11 Μαρτίου, 21:30
Τα Απομεινάρια μιας Μέρας (The Remains of the Day) Παρασκευή 11 Μαρτίου, 23:10
Ηνωμένες Πολιτείες Εναντίον Μπίλι Χόλιντει (The United States vs. Billie Holiday) Σάββατο 12 Μαρτίου, 21:30
Shampoo Σάββατο 12 Μαρτίου, 23:45
Υποσχόμενη Νέα Γυναίκα (Promising Young Woman) Κυριακή 13 Μαρτίου, 20:25
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – PRESHOW Κυριακή 13 Μαρτίου, 19:45
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – SHOW – Ταυτόχρονα με Αγγλία – με ελληνικό σχολιασμό Κυριακή 13 Μαρτίου, 21:00
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Preshow – σε επανάληψη Δευτέρα 14 Μαρτίου, 10:20
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Show – σε επανάληψη – με ελληνικό σχολιασμό Δευτέρα 14 Μαρτίου, 11:00
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Preshow – σε επανάληψη Δευτέρα 14 Μαρτίου, 13:00
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Show – σε επανάληψη – με ελληνικό σχολιασμό Δευτέρα 14 Μαρτίου, 13:40
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Preshow – σε επανάληψη Δευτέρα 14 Μαρτίου, 15:50
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Show – σε επανάληψη – με ελληνικό σχολιασμό Δευτέρα 14 Μαρτίου, 16:30
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Preshow – σε επανάληψη Δευτέρα 14 Μαρτίου, 18:40
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Show – σε επανάληψη – με ελληνικό σχολιασμό Δευτέρα 14 Μαρτίου, 19:20
Τροία (Troy) Δευτέρα 14 Μαρτίου, 21:30
Ο Ιούδας και ο Μαύρος Μεσσίας (Judas and the Black Messiah) Δευτέρα 14 Μαρτίου, 00:15
French Exit Τρίτη 15 Μαρτίου, 21:30
Επικίνδυνες Σχέσεις (Dangerous Liaisons) Τρίτη 15 Μαρτίου, 23:25
Η 75η Τελετή Βραβείων της Βρετανικής Ακαδημίας Κινηματογράφου (BAFTA) – Show – σε επανάληψη Τετάρτη 16 Μαρτίου, 21:30
Jerry Maguire Τετάρτη 16 Μαρτίου, 23:35
Το Πορτρέτο μιας Κυρίας (The Portrait of a Lady) Πέμπτη 17 Μαρτίου, 21:30
Bright Star Πέμπτη 17 Μαρτίου, 23:55
Όταν ο Χάρι Γνώρισε την Σάλι (When Harry Met Sally) Παρασκευή 18 Μαρτίου, 21:30
Πίσω από το Παιχνίδι (Concussion) Παρασκευή 18 Μαρτίου, 23:10
Καλύτερα Δεν Γίνεται (As Good As It Gets) Σάββατο 19 Μαρτίου, 21:30
Η Υπόσχεση (The Pledge) Σάββατο 19 Μαρτίου, 23:50
Αναμνήσεις μιας Γκέισας (Memoirs of a Geisha) Κυριακή 20 Μαρτίου, 21:30
The Boxer Κυριακή 20 Μαρτίου, 00:00
Μια Θέση στην Καρδιά (Places in the Heart) Δευτέρα 21 Μαρτίου, 21:30
Moneyball Δευτέρα 21 Μαρτίου, 23:25
Milk Τρίτη 22 Μαρτίου, 21:30
21 Γραμμάρια (21 Grams) Τρίτη 22 Μαρτίου, 23:40
Αλύγιστος (Unbroken) Τετάρτη 23 Μαρτίου, 21:30
Όλα στο φως (Spotlight) Τετάρτη 23 Μαρτίου, 23:50
Μπόνι και Κλάιντ (Bonnie and Clyde) Πέμπτη 24 Μαρτίου, 21:30
Το Δίκτυο (Network) Πέμπτη 24 Μαρτίου, 23:30
Ηνωμένες Πολιτείες Εναντίον Μπίλι Χόλιντει (The United States vs. Billie Holiday) Παρασκευή 25 Μαρτίου, 21:30
Four Good Days Παρασκευή 25 Μαρτίου, 23:40
Ο Ιούδας και ο Μαύρος Μεσσίας (Judas and the Black Messiah) Σάββατο 26 Μαρτίου, 21:30
Υποσχόμενη Νέα Γυναίκα (Promising Young Woman) Σάββατο 26 Μαρτίου, 23:40
Ο Πατέρας (The Father) Κυριακή 27 Μαρτίου, 21:30
Μεγαλώνοντας (Boyhood) Κυριακή 27 Μαρτίου, 23:10